Aerocom

Aerocom PTS Tipleri

AC2

Kurulduğu 2 nokta arasında karşılıklı olarak gönderim-alım imkanı sağlayan, aerocom'un en sade pnomatik tüp taşıma sistemidir. Bu iki istasyon aynı bina içerisinde olabileceği gibi, farklı iki bina yada yapı arasında da iletim yapılması mümkündür. 1500 metre mesafeye kadar gönderim-alım işlemlerini hatasız olarak gerçekleştirir.

Basit anlamda 3 tip kurulum imkanı sunar :

1- İki nokta aynı hizada alt kat- üst kat konumunda ise :

Bu tip kurulumda taşıyıcı tüp yukarıdan aşağıya kendi ağırlığı ile serbest düşme kanununa dayalı olarak hareketini gerçekleştirirken, blower eğer aşağıda ise taşıyıcıyı üfleyerek yukarıya gönderir. Eğer blover yukarıda ise üst kata gidecek olan taşıyıcıyı kendisine emer ve iki yönlü iletimin gerçekleşmesi tamamlar.

2- İki nokta ayrı binalarda ise :

Sürgü kapaklı iki istasyon her iki binada olması istenilen bölgeye montaj edilir. İki bina arasındaki bağlantı uygun şekilde yapılarak sistemin kurulumu tamamlanır. Bu tip kurulumda önemli olan nokta terleme ( dış ortam sıcaklığının bina içi sıcklığından farklı olduğu durumlarda) olmaması için her iki istasyonun sonu açık havaya bağlanır. bu şekilde terleme giderilmiş olur.

3- İki nokta aynı bina içerisinde ve aynı kotta ise :

Sistemin bir tarafında sürgülü istasyon kullanılırken, diğer noktada boru ucu açık bırakılır. (istasyon kurulmaz) iletim emme ve üfleme prensibi ile gerçekleştirilir.

Yukarıda belirttiğimiz her 3 yöntemde de kullanılan sistemlerin tamamı elektronik olarak kontrol edilir.

Sisteme ait video için tıklayınız.

aerocom
Adres
Köşklü Çeşme Mahallesi, Yeni Bağdat Caddesi
No:126/C Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE
İletişim
+90 (262) 646 08 88 pbx
+90 (262) 646 98 53 (fax)
E-posta
info@aerocom.com.tr